„J@ W INTERNECIE” – ZAKOŃCZYLIŚMY PROJEKT BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ DLA NASZYCH MIESZKAŃCÓW

 

 

 

 

 

Wraz z końcem października, zakończyliśmy realizację bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców Gminy Suchożebry w ramach projektu „J@ w Internecie.  Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”. Projekt był realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej  (SOKIAL) w Krzesku  

Celem projektu było zwiększenie umiejętności poruszania się w sieci oraz  bezpiecznego korzystania z Internetu. Istotnym elementem szkoleń było przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych.

W ramach realizacji projektu zorganizowano dwudniowe szkolenia, z których skorzystało 138 osób podzielonych na 12 grup.

Uczestnicy mieli do wyboru jeden z trzech bloków tematycznych: Rodzic w Internecie, Działam w sieciach społecznościowych, Rolnik w sieci. Spotkania odbywały się w lokalizacjach dogodnych dla uczestników tj: w Urzędzie Gminy w Suchożebrach a także we wszystkich Szkołach na terenie Gminy Suchożebry. Zajęcia prowadzili przeszkoleni instruktorzy, a każde szkolenie kończyło się wręczeniem certyfikatów.

Szkolenia były w 100% dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dzięki pozyskanym środkom w postaci grantu o wartości ponad 73 tys. zł (73 920,00zł),
138 osób poznało tajniki wirtualnego świata. Największym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia: Rodzic w internecie. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak chronić swoje dziecko przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu, jak załatwić codzienne sprawy przez Internet czy korzystać z usług e-administracji.

 

Dodatkowo w ramach projektu zakupiliśmy 12 nowoczesnych laptopów marki LENOVO YOGA z dotykowym ekranem i funkcją tableta. Wartość zakupionego sprzętu komputerowego wynosi: prawie 29tys zł, (28 800,45zł).

Zgodnie z założeniami projektu po zakończeniu jego realizacji zakupiony sprzęt komputerowy zostanie przekazany do szkół zlokalizowanych ma terenie gm. Suchożebry, gdzie będzie służyć uczniom i nauczycielom.

Gmina Suchożebry przekaże zakupienie urządzenia dla następujących szkół:    

- Szkoła Podstawowa im. Marsz. J. Piłsudskiego w Krynicy – 3 kpl

- Szkoła Podstawowa im. Marsz. J. Piłsudskiego w Krześlinie – 3 kpl

- ZSzP im. H. Sienkiewicza w Suchożebrach – 6 kpl.

 

Cieszymy się, że dzięki uczestnictwu w projekcie mogliśmy także doposażyć szkoły w nowoczesny sprzęt komputerowy i mamy nadzieję, że będzie dobrze służył zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkoleń, którzy poświęcili czas, aby móc zgłębić swoją wiedzę.

   

 Chcielibyśmy także skierować słowa podziękowania dla Dyrektorów Szkół z terenu Gminy, to dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy dotrzeć z projektem do tak dużej liczby uczestników.

 

 

Opublikowano: 04 listopada 2019 08:42

Kategoria: Aktualności

Źródło: BIP - Suchożebry

Wyświetleń: 339