tomik poezji na krok przed depresją
Kategorie
Aktualności

Przedsięwzięcie “Na krok przed depresją” – krok czwarty

25 kwietnia z naszym przedsięwzięciem „Na krok przed depresją” trafiliśmy na siedlecką uczelnię – Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny, odpowiadając na zaproszenie Pani Agnieszki Roguskiej. Tym razem zatem – w ramach czwartego kroku – mogliśmy poruszyć problem depresji wśród studentów, podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz uczniów siedleckich szkół średnich. Odbiorcy z uwagą wysłuchali tego, co mieliśmy im do przekazania, żywo reagując na poruszane przez nas treści.

W klimat spotkania wprowadził nas wiersz „Depresja – moje drugie ja”, który zaprezentowała jego autorka – Pani Agnieszka Płatkowska.

Następnie dyrektor naszej szkoły – Pani Monika Głuchowska – przybliżyła słuchaczom przyczyny oraz objawy depresji u dzieci, podkreślając że jest to choroba XXI wieku, której nie należy się wstydzić. Prelegentka wskazała też, gdzie młodzi ludzie mogą szukać pomocy. Duże zainteresowanie wzbudziła – towarzysząca Pani dyrektor – lalka LOL, dzięki której mogliśmy skonfrontować ideał piękna młodego i tego troszkę starszego pokolenia.

Kolejnym punktem naszego programu była prezentacja filmiku nagranego przez ósmoklasistów „Nie bądź obojętny – reaguj!” ukazującego problem depresji widziany oczyma dziecka.

Studenci siedleckiej uczelni mogli też wysłuchać Pana Krzysztofa Szczygielskiego z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na problem agresji u dzieci i młodzieży jako nadrzędnej przyczyny wywołującej depresję.

Ostatnim punktem naszego spotkania był spektakl „W szponach depresji”, w którym główna bohaterka – Wiktoria – popada w depresję z powodu rozwodu rodziców. W przedstawieniu wystąpili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu była Pani Agnieszka Płatkowska.

Wszyscy przybyli na nasze spotkanie goście otrzymali od nas tomiki wierszy, w których znalazły się utwory napisane przez uczniów z klas IV – VIII naszej szkoły oraz grafika zaprojektowana przez ucznia klasy VII.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Roguskiej za zaproszenie, Wójtowi Gminy Suchożebry, Panu Krzysztofowi Bujalskiemu za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia, Dyrektorowi Delegatury Siedlce Kuratorium Oświaty, Panu Adamowi Skup,  wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w projekt, rodzicom i przybyłym gościom.

Ogromne gratulacje składamy na ręce Pani Moniki Głuchowskiej, Dyrektor Zespołu Oświatowego w Krześlinie, dziękując za zaangażowanie, troskę o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, a przede wszystkim za uśmiech i otwartość.

 

 

Używamy plików Cookies.
Jak wykorzystujemy Cookies    Informacje o cookies
ROZUMIEM